KosovëLajme

Konjufca harron kohën kur rrokullisnin kamiona.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca ka paralajmëruar masa ndaj deputetit të LDK-së Arben Gashi. Aktivistë, deputetë e zyrtarë të VV-së po luajnë rolin e viktimës me shkrime në rrjete sociale për sulmin që sipas tyre ka ndodhur brenda Kuvendit të Kosovës.

Por si duket po harrojnë që pionerët e dhunës brenda dhe jashtë institucioneve të Kosovës ishin pikërisht vet Lëvizja Vetëvendosje që për të arritur qëllimet e tyre nuk është kursyer as nga mjetet e dhunshme si hedhja a gazit lotsjellës, rrokullisja a kamionëve, dhe protestat e dhunshme.

What's your reaction?

Related Posts

1 of 8