FutbollLajmeSport

Alain Giresse është përzgjedhësi i ri i Përfaqësueses së Kosovës

Alain Giresse është përzgjedhësi i ri i Përfaqësueses së Kosovës. FFK e ka prezentuar Giressen në konferencë për shtyp nga Agim Ademi, i pari i FFK-së.

Prezantimin e tij, e ka bërë kreu i FFK-së, Agim Ademi.

Alain Jean Giresse është një trajner futbolli francez dhe ish-lojtar i cili ka luajtur si mesfushor. Ai ishte futbollisti francez i vitit në 1982, 1983 dhe 1987. Nominalisht një mesfushor sulmues ose mesfushor qendror, Giresse ishte një lojtar inteligjent që zotëronte shkathtësi të shkëlqyera për shkak të trupit të tij të shkurtër.

What's your reaction?

Related Posts

1 of 8