FutbollSport

Si dieta e Ronaldos me sallatë po i frymëzon tifozët e rinj të Man Utd që të ushqehen shëndetshëm?

Jetëgjatësia e pesë herë fituesit të Topit të Artë është pjesërisht për shkak të dietës së tij dhe Fondacioni i klubit po i ndan ato sekrete me fëmijët vendas.

Kur Cristiano Ronaldo iu bashkua Manchester United në shtator, bota e futbollit u mbërthye nga histeria masive.

Tifozët, ish-lojtarët, ekspertët, gazetarët dhe madje edhe bashkëlojtarët e tij të rinj po përshëndetën kthimin e pesë herë fituesit të Topit të Artë në Old Trafford.

Çdo aspekt i stilit të tij të lojës, teknikës së stërvitjes, stilit të jetesës dhe dietës është shqyrtuar me kujdes gjatë dekadës së fundit, dhe tani ai është kthyer në Manchester, një brez i ri i tifozëve të United janë të prirur të mësojnë sekretet e tij.

“E preferuara e tij është sallata e pulës, atij i pëlqen drejt kësaj më shumë se çdo gjë tjetër,” tha Hamilton.

“Në terrenin stërvitor ne kemi stil bufeje, kështu që ai mund të ndihmojë veten në opsione të tjera. Nëse ai ka ndonjë kërkesë të veçantë, ai do të na njoftojë në mënyrë që ne ta bëjmë atë për të.

“Ne këtu në stadium për ndeshjet jashtë, ne priremi t’i bëjmë atij sallata pule për të rikthyer karbohidratet e tij kur ai është në rrugën e kthimit.”

What's your reaction?

Related Posts

1 of 8